Учителі не свідомі, що якраз через суперечку, неузгодженість думок, діти природньо розвивають та поглиблюють свої знання. Вихователям і учителям пропонується заохочувати дітей ставити запитання, які починаються займенниками “як? Відповіді дітям необхідно шукати не в книжках чи підручниках, а за допомогою спілкування, використовуючи інтерактивні технології навчання. Величезний інтерактивний потенціал несуть в собі, в першу чергу, традиційні методи навчання, особливо їх поєднання. Подібний алгоритм отримання знань характерний і для екскурсійного процесу.
Зіпсований телефон (1-2 клас) – вчитель поділяє дітей на дві команди, вони стають у дві ширенги. Школярам, які стоять перші, він шепоче у вухо слово (1-2 клас), коротке речення (2-4 клас). Учні передають по черзі це слово чи речення до останнього члена команди. Виграє та команда, у якої останній гравець називає правильну відповідь. Якщо обидві команди відповідають правильно, перемога зараховується обом командам. Ситуаційний аналіз полягає в тому, що слухачі, ознайомившись з описом проблеми, самостійно аналізують ситуацію, діагностують проблему й надають свої ідеї й рішення в дискусії з іншими слухачами.
Залишити Відповідь Скасувати Відповідь
На уроках української мови, на думку вчителів початкових класів, також доцільно використовувати інтерактивні методи навчання. Сучасний період розвитку суспільства, оновлення всіх сфер його соціального і духовного життя потребує якісно нового рівня освіти, який відповідав би міжнародним стандартам. Усі перетворення, які відбуваються в суспільстві взагалі й у сфері освіти зокрема, зосереджуються на особистості – головній дійовій особі суспільно-історичного процесу. Весь дидактичний процес спрямовується тепер на формування у школярів потреби у навчанні та інтересу до здобування знань. Використання цієї техніки результативне, тому що всі учасники гри беруть активну участь y роботі.
Створювати Нові Стратегії Для Їх Розв’язання
Учні сидять в колі, а вчитель вимовляє фразу “Вітер дує для того, хто… сьогодні в мештах,… хто не снідав,…хто на собі має щось червоне… тощо “, причому називає ознаку, яка є на ньому . Ті, хто на собі це знайшли, встають і швидко міняються місцями з іншими учнями. Той учасник, якому не вистачило вільного стільця, стає ведучим.
Виходячи з інтерактивної природи екскурсії, обґрунтовано необхідність більш широкого застосування в екскурсійній методиці та туристсько-екскурсійній практиці інтерактивних методів навчання. Саме в такому розумінні принцип інтерактивності покладено oklib.com.ua в основу інтерактивних методик навчання та виховання в освітніх закладах різного типу. В педагогічній науці досить широко висвітлені різні теоретико-методологічні та прикладні аспекти інтерактивних методів навчання та виховання.
Люди вчаться на помилках – не бійтесь визнавати своїх помилок. Жовтий капелюх – розглядаємо переваги, користь, позитивні сторони. Думаємо, чи варто це робити і яку це нам принесе користь. Для цього всі команди повинні домовитись щодо спільного розташування карт на одному планшеті. Дискусія як інтерактивний метод навчання створює можливості здобуття вмінь та інформації через дію, тобто найнадійнішим і найцікавішим чином.
Ця модель доповнює системи методів навчання. Це інструмент, який дозволяє урізноманітнити заняття. Практика показує, що таке навчання приносить хороші результати, дозволяє досягти успіху. А також збільшується процент засвоєння знань. Учень розвиває свою компетентність на всіх предметах. Має можливість перенести отримані знання, навички та способи діяльності на позашкільне життя і застосовувати їх у майбутньому.